2023-06-27

Didžiausiame Lietuvoje skaitmeninto kultūros paveldo portale epaveldas.lt galima rasti ir Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Mickevičianos suskaitmenintų dokumentų.

Kodėl skaitmeniname? Todėl, kad norime ne tik išsaugoti, bet ir viešinti mūsų bibliotekoje saugomas knygas ir kitus leidinius. Labai dažnai tai yra reti, vienetiniai dokumentai, kuriuos pasirenkame skaitmeninti iš Atminties kolekcijų (fondų). Jas biblioteka sudaro atsižvelgdama į keletą aspektų.

Visų pirma, tai Mickevičiana – fondas, kuriame kaupiame ir saugome poeto Adomo Mickevičiaus kūrinius ir leidinius apie jo gyvenimą ir kūrybą. Šiuo metu vyksta aktyvūs ir tęstiniai Mickevičianos fondo leidinių skaitmeninimo darbai.

Kaip rasti Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos suskaitmenintus dokumentus portale epaveldas.lt? epaveldas.lt pasirenkame „Patikslinamoji paieška“ ir atsidariusiame lange surandame „Teikėjas“. Pradedame rašyti Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos pavadinimą ir kai jį sistema suranda, patvirtiname pasirinkimą: https://www.epaveldas.lt/search/detailed.