2023 10 23

2023 m. spalio 20 d. Pabradės miesto bibliotekoje lankėsi Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos dailininkė Kristina Karvelytė bei vyr. metodininkė-analitikė Aušra Gudavičiūtė ir surengė beveik trijų valandų kūrybinį užsiėmimą „Plunksna ir žodis“, skirtą poeto Adomo Mickevičiaus metams.

Renginį sudarė dvi dalys. Pirmoje renginio dalyje, kurią vedė Aušra, buvo skaitomos poeto romantiškos eilės, nagrinėta jų simbolika. Į renginį susirinkusios moterys ir merginos žavėjosi poetizuota, nuostabia, detaliai aprašoma Lietuvos gamta. Visas dalyves labai sudomino Aušros pasiūlytas psichologinis žaidimas, kurio metu kiekviena dalyvė išsitraukė po lapelį su augalo pavadinimu ir turėjo atsakyti, ką joms simbolizuoja tas augalas, kokiomis charakterio savybėmis galėtų pasižymėti žmogus, jei jį sutapatintume su tuo augalu. Labai įdomu buvo klausytis įvairių interpretacijų, ką galėtų simbolizuoti vienos ar kitos gėlės bei kiti augalai.

Antroje dalyje renginio dalyvės bandė įminti kaligrafijos žavesio paslaptį. Kaligrafija (gr. kallos – grožis+grapho – rašau) – dailyraštis, gražaus ir raiškaus rašymo menas. Dailininkė Kristina papasakojo apie kaligrafijos atsiradimą, šriftus, rašymo stilius. Rašymas ranka, rankų motorika teigiamai veikia smegenų veiklą. Kaligrafija domisi žmonės, jaučiantys poreikį dažniau savo mintis bei informaciją palikti dailiai užrašytas ranka. Šis menas reikalauja kasdienės ir nuolatinės praktikos, įvairių rankos lavinimo pratimų, kantrybės ir užsispyrimo, kad susiformuotų reikiami įgūdžiai ir atsirastų rankos lengvumas. Rašymas ranka padeda išlaikyti savo individualumą, juk kiekvieno iš mūsų raštas labai individualus ir išskirtinis. Jokia kompiuterinė technika neperteiks tokios šilumos, nuotaikos, kaip ranka rašytas sveikinimas ar laiškas. Kaligrafiją galima traktuoti kaip terapiją, ji padeda atsipalaiduoti, nusiraminti, pakelti nuotaiką. „Sėkmė ateina pas tuos, kas kuria širdimi. Tad kasdien lavinkite ranką ir išmoksite gražiau rašyti,“ – per arbatos pertraukėlę dalino patarimus renginio viešnios.

Dėkojame kolegėms iš Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos už tokį gražų ir jaukų renginį!

Informaciją parengė Pabradės miesto bibliotekos vedėja Gražina Dargytė, 2023